19-20-21 Mart 2024 / ONLİNE – CANLI

20:00-00:00

Uygulayıcı Sertifikalı

Bilişsel Davranışçı Terapi yönteminin çocuk gruplarla çalışırken kullanımıyla ilgili temel becerinin kazandırılması amaçlanmaktadır. Çocuklar için Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemi, bilimsel olarak geçerliliği kanıtlanmış ve en çok tercih edilen terapi yöntemlerindendir. Anksiyete Bozuklukları, Depresyon, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, OKB, Öfke Problemleri, Yeme Bozuklukları gibi problemler başta olmak üzere çocuk ve ergenlerle çalışırken terapiste önemli avantajlar sunan önemli yöntemlerden biridir. Çocuk BDT yöntemi ile yapılandırılmış etkili çalışmalar yapılabilmektedir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

-BDT ve Temel Kavramlar

-Düşünce Duygu Davranış Döngüsü

-Bilişsel Davranışçı Vaka Formülasyonu

-Çocuklara Bilişsel Terapinin Anlatılması

-Seansların Yapısı ve Terapi Süreci

-Psikoeğitim: Duygu, Düşünce Eğitimi

-Bilişsel Terapide Kullanılan Teknikler

-Bilişsel Yeniden Yapılandırma

-İç Konuşmayı Değiştirme

-Rasyonel Analiz ve Sokratik Yaklaşım

-Gevşeme Eğitimleri

-Problem Çözme ve Başa Çıkma Eğitimi

-Davranışsal Deney ve Teknikler

-Çocuklarla Yapılabilecek Teknikler

-Örnek Vaka Çalışmaları

Eğitmen: Uzm. Psikolog Semih TEZELLİ

Eğitim Ücreti, Bilgi ve Kayıt için; 0553 815 88 10

*Eğitimlerde ücret iadesi yapılmamaktadır. (Ücret iadeleri yalnızca, eğitim başlama tarihinden en az 7 gün öncesinde belirtilirse gerçekleşmektedir.)

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer en az 3 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

*Yeşil Işık Psikoloji, hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.

*Yeşil Işık Psikoloji, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.