15-17 Şubat 2022

22-24 Şubat 2022

1-3 Mart 2022

Saat: 20:30-23:30

ONLİNE-CANLI

Uygulayıcı Sertifikalı

15 Şubat 2022: Anksiyete Bozuklukları

17 Şubat 2022: Sınav Kaygısı

22 Şubat 2022: Öfke Kontrolü Problemi ve Yıkıcı Davranış Bozukluğu

24 Şubat 2022: Obsesif Kompulsif Bozukluk ve Tikler

1 Mart 2022: Depresyon, Kayıp ve Yas

3 Mart 2022: Travma Sonrası Stres Bozukluğu

ANKSİYETE BOZUKLUKLARI: Çocuk ve Ergenlerde görülen anksiyete bozuklukları ile ilgili Bilişsel Davranışçı yaklaşımları içerir. Anksiyete bozuklukları ile çalışılan bozukluklar;-Yaygın Anksiyete Bozukluğu -Sosyal Anksiyete Bozukluğu -Ayrılık Anksiyetesi Bozukluğu -Özgül Fobiler-Selektif Mutizm -Panik Bozukluk

SINAV KAYGISI: Çocuk ve Ergenlerde yaşanan sınav kaygısını Bilişsel Davranışçı yaklaşımla kontrol altına almayı içerir.

ÖFKE KONTROLÜ PROBLEMİ VE YIKICI DAVRANIŞ BOZUKLUĞU: Çocuk ve Ergenlerde yaşanan öfke kontrolü problemleri ve yıkıcı davranış bozukluklarını Bilişsel Davranışçı yaklaşımla çözümlemeyi içerir.

OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK VE TİKLER: Çocuk ve Ergenlerde görülen obsesif kompulsif bozukluk (okb) ve tiklerle ilgili olarak Bilişsel Davranışçı yaklaşım ile çalışmayı içerir.

DEPRESYON, KAYIP ve YAS: Çocuk ve Ergenlerde görülen depresyonun Bilişsel Davranışçı yaklaşım ile tedavi sürecini içerir. Ayrıca Kayıp ve Yas çalışmaları bu başlıkta değerlendirilecektir.

TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU: Çocuk ve Ergenlerde görülen TSSB belirtilerini Bilişsel Davranışçı yaklaşımla ortadan kaldırmayı/kontrol edilebilir hale getirmeyi içerir. Narrative Teknikler ile desteklenmektedir.

Eğitmen: Uzm. Psikolog Semih TEZELLİ

*Modüller ayrı ayrı alınabilmektedir.

*Tüm modülleri tamamlayan ve daha öncesinde Çocuk-Ergen BDT eğitiminin ilk modülünü alan (kurumumuzdan veya başka bir eğitim kurumundan) katılımcılarımıza “İleri Düzey” sertifikası verilecektir.

Eğitim Ücreti, Bilgi ve Kayıt için; 0553 815 88 10

*Eğitimlerde ücret iadesi yapılmamaktadır. (Ücret iadeleri yalnızca, eğitim başlama tarihinden en az 7 gün öncesinde belirtilirse gerçekleşmektedir.)

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer en az 3 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

*Yeşil Işık Psikoloji, hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.

*Yeşil Işık Psikoloji, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.